نقل قولی از ست گادین (ست گودین)

نقل قولی از ست گادین (ست گودین)

 

در حال گشت و گذار در نوشته‌های خودم بودم که جمله‌ای تمرکز من را به خودش معطوف کرد. این جمله از نابغه مارکتینگ و تبلیغات که بیشتر به Permission Marketing معروف است تعلق دارد.

 

ست گادین (Seth Godin):

«مردم به آنچه شما می‌گویید ایمان نمی‌آورند. به ندرت آنچه را که به آن‌ها نشان می‌دهید باور می‌کنند. اغلب به آنچه که دوستانشان به آنها می‌گویند اعتقاد پیدا می‌کنند اما همواره به آنچه که به خودشان می‌گویند ایمان می‌آورند.»

 

این جمله ایست که باید تمام شرکت‌ها و رهبران سازمان‌ها سرلوحه کار خود قرار دهند، هر شرکتی باید بداند که برای ایجاد تعلق خاطر و تعهد قلبی در کارکنان یا تیم باید خالق نگرشی باشد که آن‌ها احساس کنند پیروزی از آن و به سبب تلاش‌های آنان است. این که آن‌ها بخشی از این پازل بزرگ هستند و نقش مهمی در ایجاد تصویر کلی و نهایی از موفقیت این کسب و کار و شرکت دارند.

 

باید در شرکت محیطی را فراهم کنیم تا افراد حاضر در آن بتوانند چیزهای خوبی به خودشان بگویند و داستان‌های خوبی برای خود بسرآیند، داستان‌هایی که قهرمان آن خودشان‌اند، این که چقدر عالی است که در این شرکت قطعه تاثیر گذار از این سمفونی خواهم بود، سمفونی که قرار است آوازه آن به گوش تمام مردم دنیا برسد و جزو جدایی ناپذیر بهترین خاطرات آنها شود. رهبر به افراد داستان‌هایی می‌دهد که بتوانند برای خودشان تعریف کنند، داستان‌هایی پیرامون آینده و درباره تغییر.

 

پیروزی نصیب رهبران سازمان‌هایی می‌شود که افراد در آن، احساس بیشترین میزان تاثیر گذاری برای کامل کردن پازل چشم انداز شرکت را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *